Polskie Centrum Płukania Złota
szukaj:  home  
e-REGION
bank informacji
newsy z regionu
kaczawskie granice
ludzie, lokalne
geologia
podziemia
same dobre
podróże w świat
FORUM
ciekawe www
fotografie
e-kartki
MINERAŁY
w dorzeczu Kaczawy
wyprawa po skarby
diamenty Kaczawy
Agaty Nowy Kościół
Agaty Różana
PŁUKANIE ZŁOTA
złoto Kaczawy
muzeum złota
nauka płukania

SKAMIENIAŁOŚCI
ROZMOWY O MINERAŁACH

MINERAŁY

CZAS NA RYBY
o wędkarzach
mistrz spiningu
zawody u Jana
ROZRYWKA DISCO
taniec disco grupa Łau
sukcesy Łau
o szkole tańca
FOTOGRAFIE:
Turniej tańca disco
 hip hop Jelenia Góra

zespół różne
WOŚP Wrocław 2004
Flexdance Show
film Flexdance 2004
  (5,4 MB)
PODRÓŻE
Cypr - oczy nieba
Wojna bez końca?
Chorwacja w ciemno
USS Hornet
Alcatraz -siedziałem
Złoto Zlatych Hor
e-HITY
Granice Gór i Pog...
POLECAMY: U ZYGMU...
Sudeckie kopalnie...
Minerały dorzecza...
Jerzmanice Zdrój ...
Diamenty nad Kacz...
Wyprawa po skarby...
Ostrzyca: Jeździe...
Budowa geologiczn...
Wilcza Góra - gal...
Co kryje Luiza w ...
Chorwacja w ciemno
Rzeźba krawędziow...
Chorwacja w ciemn...
ŁAU ALE DISCO!!!
Sukcesy, medale, ...
Wulkany nad Kacza...
Siedziałem w Alca...
Koryto czy miska ...
Pogromca drapieżn...
Łowiska wędkarskie
Złoto Zlatych Hor
Jak umierał Stani...
Klejnoty Sudetów
Podziemia kaczaws...
Odkrywanie sztoln...
ŁAU Szkoła Tańca ...
Wulkanizm permski...
Peryglacjalna rze...
Park Krajobrazowy...
Mezozoik
Niszczeją kolejow...
W Krainie Wygasły...
Jaskinie, których...
Czy Złotoryja się...
Cypr - wojna bez ...
Lotniskowiec USS ...
Informacja turyst...
Neki bazaltowe a ...
Krucze Skały
Cypr -oczy nieba
Ciche Szczęście
Sztolnia ryta w C...
Moje miejsca w do...
2003 - Jesienne w...
Gdzie na prawko?
W 30 weekendów zł...
Wilkołak zionący ...
Kem, czyli Wał Ok...
Lody na grzbiecie...
Witamy między Kaczawą a Bobrem!


Uranowe pamiątki zabójcze, czy wręcz odwrotnie? - 2010-05-12
Policja zatrzymała kolekcjonerów z Nysy i kilku innych miast, którzy handlowali minerałami zawierającymi rudą uranową - podało Radio Wrocław. - Takie minerały zbieracze pozyskują na Dolnym Śląsku, w rejonie Kowar, Miedzianki, czy Okrzeszyna. I nie jest to wcale trudne.
więcej |
IV Kaczawskie Warsztaty Artystyczne już za nami - 2009-09-07
IV Kaczawskie Warsztaty Artystyczne już za nami. Impreza, podobnie jak przed rokiem, organizowana była przy wsparciu Fundacji Partnerstwo dla Środowiska z Krakowa i Partnerstwa Kaczawskiego w ramach obchodów w Polsce Dni Partnerstwa Lokalnego.
więcej |
Napoleon w Bolesławcu - 2009-09-07
09 września br. w Bolesławcu odbędzie się konferencja naukowa „Wielka Armia na Śląsku. Z dziejów epoki napoleońskiej w Europie Środkowo-Wschodniej'. Program konferencji przewiduje 7 referatów, w tym dotyczący VI Korpusu Wielkiej Armii na ziemi bolesławieckiej podczas rozejmu w 1813 roku.
więcej |
Wrócą dobre czasy dla Pilchowic? - 2009-03-09
Wyprawa na największy akwen w pobliżu Jeleniej Góry nie skończy się jedynie na obejrzeniu jeziora Pilchowickiego z okien pociągu i wycieczce na tamę. Być może wkrótce będzie można udać się w rejs stateczkiem - podał portal jelonka.com.
więcej |
Wojna w dolinie Bobru - 2009-03-09
W Lwówku Śląskim odbyła się konferencja popularnonaukowa "Lwówek Śląski w czasie II wojny światowej", połączona z promocją książki Roberta Primke, Macieja Szczerepy i Wojciecha Szczerepy pt. "Wojna w dolinie Bobru".
więcej |
Wleń dostanie aż 1,5 mln zł na odrestarurowanie zamczyska - 2009-03-09
Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego przeznaczyło 1,5 mln zł na zabezpieczenie ruin zamku Wleń. Prace będą obejmowały m.in. odwodnienie zabytkowej budowli oraz likwidację zagrożeń dalszej dewastacji zamku - czytamy w artykule Katarzyny Wilk z Gazety Wrocławskiej.
więcej |
Bolesławiec ostro walczy o pamiątki po Kutuzowie - 2009-03-09
Gdy w latach 90. Rosjanie opuszczali Polskę, zabrali z Muzuem im. Kutuzowa z Bolesławca wiele cennych eksponatów związanych z epoką napoleońską. Teraz miasto chce, by te przedmioty wróciły na swoje miejsce.
więcej |
Zimowy biwak Bobrów w Wojcieszowie - 2009-02-06
Od 13 do 15 lutego żagański Klub Speleo "Bobry" organizuje zimowy biwak. Atrakcji zapowiedziano moc, bo: zawody łucznicze, zjazdy na bele czym, ognisko, całonocne czuwanie, tańce, hulanki, swawole, a także kopanie studni jaskiniowej „Pod Połomem”.
Więcej: www.goldcentrum.pl/forum/viewtopic.php?f=70&t=92
Zniknął herb młynarzy z portalu starego młyna - 2009-02-02
Z budynku zniszczonego młyna przy ul. Kolejowej w Złotoryi zniknął herb młynarzy, który znajdował się nad portalem głównego wejścia. Czy stał się łupem handlarzy zabytków?


Po herbie została pusta wnęka...
więcej |
Uroki Diablaka - 2009-01-29
- Podchodzę pod krawędź Kruczych Skał. Grzyby Skalne i fantazyjnie uformowane skałki we mgle rozbudzają moją wyobraźnie. W końcu słusznie nazywane są Szczelińcem w pigułce. Zważając na moją chorobę fotograficzną kroczenie przez mini labirynt skalny i w końcu wyjście wykutymi w skale schodkami przed dworzec zajmuje mi około godziny. W dalszej części skałek natknąłem się na sarnę... - zapraszamy do przeczytania kolejnej relacji z wyprawy Olka Kowalskiego:
www.goldcentrum.pl/forum/viewtopic.php?f=66&t=60


Zmierzch nad Diablakiem (fot. Olek Kowalski).
Wyprawa na Górzec - 2009-01-29
Po obu stronach Pustelniczej Drogi natrafiliśmy na dwa otwory biegnące w głąb ziemi. Rzeczywiście jest to swojego rodzaju ciekawostką. Czy to szyby wentylacyjne sztolni Rudolf (mimo, że znajdowaliśmy się około 500 m od niej), czy też szyby wentylacyjne jakichś innych sztolni?
Zachęcamy do przeczytania opisu wyprawy Olka Kowalskiego: www.goldcentrum.pl/forum/viewtopic.php?f=65&t=61&p=201#p201...


Szczyt Górzca (fot. Olek Kowalski)
Może na wycieczkę w Karkonosze? - 2009-01-26
Koło Terenowe Polskiego Towarzystwa Turystyczno - Krajoznawczego w Złotoryi zaprasza dorosłych, młodzież i dzieci zaprasza 1 lutego na pieszą wycieczkę w Karkonosze do schroniska "Samotnia".
więcej |
Wiatr szalał na Łysej Górze - 2009-01-24
Z powodu silnego wiatru, który zerwał linię energetyczną na Łysej Górze odwołano w piątek wieczorem (23.01) jazdę nocną. Ta poważna awaria energetyczna pozbawiła prądu części mieszkańców gminy Jeżów Sudecki.
więcej |
NOWE KACZAWSKIE FORUM INTERNETOWE - 2009-01-23
Nowe KACZAWSKIE FORUM INTERNETOWE rozpoczęło właśnie swoją działalność. Zapraszamy wszystkich miłośników tej pięknej części Sudetów - jakimi są Góry i Pogórze Kaczawskie - do podzielenia się wiedzą, uwagami i refleksami. Chcielibyśmy, aby forum stało się płaszczyzną wymiany informacji dla ludzi znających ten teren jak własną kieszeń oraz tych, którzy zamierzają tu przyjechać.

WEJDŹ NA FORUM KACZAWSKIE
www.goldcentrum.pl/forum
Gratka na allero.pl: ZŁOTORYJSKI BROWAR - 2009-01-22
Różne pamiątki po złotoryjskim browarze sprzedawano na allegro.pl. Były butelki, podkładki, ale po raz pierwszy pojawiła się widokówka przedstawiająca browar.


więcej |
SPORNE WIATRAKI POD DOBKOWEM - 2009-01-22
(ŚWIERZAWA) Dobków, jedna z najbardziej malowniczo położonych wsi na Pogórzu Kaczawskim, stawiająca na agroturystykę i zarabianie na turystach, którzy chcą za załotówki przeżyć niezapomniane chwile na łonie cennej przyrodniczo natury, jeszcze się nie otrząsnął po protestach przeciwko budowie fermy norek, a już ma kolejną "atrakcję". I to... poświęconą. Tym razem będzie to nie ferma norek a wiatraków.Maszt już poświęcono... (fot.swierzawa.pl)
więcej |
Znowu nawarzą piwo w Lwówku - 2009-01-12
Dobra wiadomość dla miłośników lwóweckiego piwa - browar Ciechan z Ciechanowa ma kupić część produkcyjną najstarszego w kraju Browaru Śląskiego z 1209 r. Do transakcji dojdzie 19 stycznia, kiedy to zostanie spisany akt notarialny kupna części zakładu.
więcej |
Na Ostrzycy eksploatowano bazalt!!! - 2008-12-09
Ostrzyca jak dotąd była postrzegana jako jedno z nielicznych wzgórz, na którym nie prowadzono eksploatacji bazaltu. Luźne bazaltowe bloki były wprawdzie używane do wznoszenia okolicznych budowli (np. mur kościoła w Proboszczowie) ale nie pochodziły one z eksploatacji w ostatnich wiekach. Tymczasem...
Przysłowiowy „nos” nie zawiódł dzielnicowego - 2008-12-09
Dzielnicowy miał przysłowiowego „nosa” kiedy w tracie obchodu swojego rejonu zauważył dwóch obcych mężczyzn, przebywających na terenie ruin pałacu w Zagrodnie.

Pałac w Zagrodnie na starej widokówce
więcej |
Zauroczyć turystę - 2008-12-05
W Muchowie (w Ośrodku Wypoczynkowym Pałacyk), malowniczo położonej miejscowości na Pogórzu Kaczawskim odbyła się konferencja pt. "Zauroczyć turystę - czyli jak rozwijać produkty turystyczne w Krainie Wygasłych Wulkanów".
więcej |

strony: [1] [2] [3] [4] [5] [6] [archiwum newsów]

POLECAMY

Na tropach dawnego górnictwa
Gór i Pogórza Kaczawskiego


ZŁOTO
ABC poszukiwacza

 
© 2003 goldcentrum.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.
engine powered by jPORTAL 2