Polskie Centrum Płukania Złota
szukaj:  home  
e-REGION
bank informacji
newsy z regionu
kaczawskie granice
ludzie, lokalne
geologia
podziemia
same dobre
podróże w świat
FORUM
ciekawe www
fotografie
e-kartki
MINERAŁY
w dorzeczu Kaczawy
wyprawa po skarby
diamenty Kaczawy
Agaty Nowy Kościół
Agaty Różana
PŁUKANIE ZŁOTA
złoto Kaczawy
muzeum złota
nauka płukania

SKAMIENIAŁOŚCI
ROZMOWY O MINERAŁACH

MINERAŁY

CZAS NA RYBY
o wędkarzach
mistrz spiningu
zawody u Jana
ROZRYWKA DISCO
taniec disco grupa Łau
sukcesy Łau
o szkole tańca
FOTOGRAFIE:
Turniej tańca disco
 hip hop Jelenia Góra

zespół różne
WOŚP Wrocław 2004
Flexdance Show
film Flexdance 2004
  (5,4 MB)
PODRÓŻE
Cypr - oczy nieba
Wojna bez końca?
Chorwacja w ciemno
USS Hornet
Alcatraz -siedziałem
Złoto Zlatych Hor
e-HITY
Granice Gór i Pog...
POLECAMY: U ZYGMU...
Sudeckie kopalnie...
Minerały dorzecza...
Wyprawa po skarby...
Diamenty nad Kacz...
Jerzmanice Zdrój ...
Wilcza Góra - gal...
Ostrzyca: Jeździe...
Budowa geologiczn...
Co kryje Luiza w ...
Koryto czy miska ...
Chorwacja w ciemno
Rzeźba krawędziow...
Wulkany nad Kacza...
Chorwacja w ciemn...
Sukcesy, medale, ...
ŁAU ALE DISCO!!!
Siedziałem w Alca...
Pogromca drapieżn...
Złoto Zlatych Hor
Łowiska wędkarskie
Peryglacjalna rze...
Jak umierał Stani...
Klejnoty Sudetów
Podziemia kaczaws...
Odkrywanie sztoln...
W Krainie Wygasły...
Mezozoik
Wulkanizm permski...
ŁAU Szkoła Tańca ...
Niszczeją kolejow...
Park Krajobrazowy...
Jaskinie, których...
Czy Złotoryja się...
Cypr - wojna bez ...
Neki bazaltowe a ...
Krucze Skały
Lotniskowiec USS ...
Informacja turyst...
Ciche Szczęście
Moje miejsca w do...
Sztolnia ryta w C...
Gdzie na prawko?
Cypr -oczy nieba
Kem, czyli Wał Ok...
2003 - Jesienne w...
Wilkołak zionący ...
W 30 weekendów zł...
Wilcza Góra - Wid...
Witamy między Kaczawą a Bobrem!


Uranowe pamiątki zabójcze, czy wręcz odwrotnie? - 2010-05-12
Policja zatrzymała kolekcjonerów z Nysy i kilku innych miast, którzy handlowali minerałami zawierającymi rudą uranową - podało Radio Wrocław. - Takie minerały zbieracze pozyskują na Dolnym Śląsku, w rejonie Kowar, Miedzianki, czy Okrzeszyna. I nie jest to wcale trudne.
więcej |
IV Kaczawskie Warsztaty Artystyczne już za nami - 2009-09-07
IV Kaczawskie Warsztaty Artystyczne już za nami. Impreza, podobnie jak przed rokiem, organizowana była przy wsparciu Fundacji Partnerstwo dla Środowiska z Krakowa i Partnerstwa Kaczawskiego w ramach obchodów w Polsce Dni Partnerstwa Lokalnego.
więcej |
Napoleon w Bolesławcu - 2009-09-07
09 września br. w Bolesławcu odbędzie się konferencja naukowa „Wielka Armia na Śląsku. Z dziejów epoki napoleońskiej w Europie Środkowo-Wschodniej'. Program konferencji przewiduje 7 referatów, w tym dotyczący VI Korpusu Wielkiej Armii na ziemi bolesławieckiej podczas rozejmu w 1813 roku.
więcej |
Wrócą dobre czasy dla Pilchowic? - 2009-03-09
Wyprawa na największy akwen w pobliżu Jeleniej Góry nie skończy się jedynie na obejrzeniu jeziora Pilchowickiego z okien pociągu i wycieczce na tamę. Być może wkrótce będzie można udać się w rejs stateczkiem - podał portal jelonka.com.
więcej |
Wojna w dolinie Bobru - 2009-03-09
W Lwówku Śląskim odbyła się konferencja popularnonaukowa "Lwówek Śląski w czasie II wojny światowej", połączona z promocją książki Roberta Primke, Macieja Szczerepy i Wojciecha Szczerepy pt. "Wojna w dolinie Bobru".
więcej |
Wleń dostanie aż 1,5 mln zł na odrestarurowanie zamczyska - 2009-03-09
Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego przeznaczyło 1,5 mln zł na zabezpieczenie ruin zamku Wleń. Prace będą obejmowały m.in. odwodnienie zabytkowej budowli oraz likwidację zagrożeń dalszej dewastacji zamku - czytamy w artykule Katarzyny Wilk z Gazety Wrocławskiej.
więcej |
Bolesławiec ostro walczy o pamiątki po Kutuzowie - 2009-03-09
Gdy w latach 90. Rosjanie opuszczali Polskę, zabrali z Muzuem im. Kutuzowa z Bolesławca wiele cennych eksponatów związanych z epoką napoleońską. Teraz miasto chce, by te przedmioty wróciły na swoje miejsce.
więcej |
Zimowy biwak Bobrów w Wojcieszowie - 2009-02-06
Od 13 do 15 lutego żagański Klub Speleo "Bobry" organizuje zimowy biwak. Atrakcji zapowiedziano moc, bo: zawody łucznicze, zjazdy na bele czym, ognisko, całonocne czuwanie, tańce, hulanki, swawole, a także kopanie studni jaskiniowej „Pod Połomem”.
Więcej: www.goldcentrum.pl/forum/viewtopic.php?f=70&t=92
Zniknął herb młynarzy z portalu starego młyna - 2009-02-02
Z budynku zniszczonego młyna przy ul. Kolejowej w Złotoryi zniknął herb młynarzy, który znajdował się nad portalem głównego wejścia. Czy stał się łupem handlarzy zabytków?


Po herbie została pusta wnęka...
więcej |
Uroki Diablaka - 2009-01-29
- Podchodzę pod krawędź Kruczych Skał. Grzyby Skalne i fantazyjnie uformowane skałki we mgle rozbudzają moją wyobraźnie. W końcu słusznie nazywane są Szczelińcem w pigułce. Zważając na moją chorobę fotograficzną kroczenie przez mini labirynt skalny i w końcu wyjście wykutymi w skale schodkami przed dworzec zajmuje mi około godziny. W dalszej części skałek natknąłem się na sarnę... - zapraszamy do przeczytania kolejnej relacji z wyprawy Olka Kowalskiego:
www.goldcentrum.pl/forum/viewtopic.php?f=66&t=60


Zmierzch nad Diablakiem (fot. Olek Kowalski).
Wyprawa na Górzec - 2009-01-29
Po obu stronach Pustelniczej Drogi natrafiliśmy na dwa otwory biegnące w głąb ziemi. Rzeczywiście jest to swojego rodzaju ciekawostką. Czy to szyby wentylacyjne sztolni Rudolf (mimo, że znajdowaliśmy się około 500 m od niej), czy też szyby wentylacyjne jakichś innych sztolni?
Zachęcamy do przeczytania opisu wyprawy Olka Kowalskiego: www.goldcentrum.pl/forum/viewtopic.php?f=65&t=61&p=201#p201...


Szczyt Górzca (fot. Olek Kowalski)
Może na wycieczkę w Karkonosze? - 2009-01-26
Koło Terenowe Polskiego Towarzystwa Turystyczno - Krajoznawczego w Złotoryi zaprasza dorosłych, młodzież i dzieci zaprasza 1 lutego na pieszą wycieczkę w Karkonosze do schroniska "Samotnia".
więcej |
Wiatr szalał na Łysej Górze - 2009-01-24
Z powodu silnego wiatru, który zerwał linię energetyczną na Łysej Górze odwołano w piątek wieczorem (23.01) jazdę nocną. Ta poważna awaria energetyczna pozbawiła prądu części mieszkańców gminy Jeżów Sudecki.
więcej |
NOWE KACZAWSKIE FORUM INTERNETOWE - 2009-01-23
Nowe KACZAWSKIE FORUM INTERNETOWE rozpoczęło właśnie swoją działalność. Zapraszamy wszystkich miłośników tej pięknej części Sudetów - jakimi są Góry i Pogórze Kaczawskie - do podzielenia się wiedzą, uwagami i refleksami. Chcielibyśmy, aby forum stało się płaszczyzną wymiany informacji dla ludzi znających ten teren jak własną kieszeń oraz tych, którzy zamierzają tu przyjechać.

WEJDŹ NA FORUM KACZAWSKIE
www.goldcentrum.pl/forum
Gratka na allero.pl: ZŁOTORYJSKI BROWAR - 2009-01-22
Różne pamiątki po złotoryjskim browarze sprzedawano na allegro.pl. Były butelki, podkładki, ale po raz pierwszy pojawiła się widokówka przedstawiająca browar.


więcej |
SPORNE WIATRAKI POD DOBKOWEM - 2009-01-22
(ŚWIERZAWA) Dobków, jedna z najbardziej malowniczo położonych wsi na Pogórzu Kaczawskim, stawiająca na agroturystykę i zarabianie na turystach, którzy chcą za załotówki przeżyć niezapomniane chwile na łonie cennej przyrodniczo natury, jeszcze się nie otrząsnął po protestach przeciwko budowie fermy norek, a już ma kolejną "atrakcję". I to... poświęconą. Tym razem będzie to nie ferma norek a wiatraków.Maszt już poświęcono... (fot.swierzawa.pl)
więcej |
Znowu nawarzą piwo w Lwówku - 2009-01-12
Dobra wiadomość dla miłośników lwóweckiego piwa - browar Ciechan z Ciechanowa ma kupić część produkcyjną najstarszego w kraju Browaru Śląskiego z 1209 r. Do transakcji dojdzie 19 stycznia, kiedy to zostanie spisany akt notarialny kupna części zakładu.
więcej |
Na Ostrzycy eksploatowano bazalt!!! - 2008-12-09
Ostrzyca jak dotąd była postrzegana jako jedno z nielicznych wzgórz, na którym nie prowadzono eksploatacji bazaltu. Luźne bazaltowe bloki były wprawdzie używane do wznoszenia okolicznych budowli (np. mur kościoła w Proboszczowie) ale nie pochodziły one z eksploatacji w ostatnich wiekach. Tymczasem...
Przysłowiowy „nos” nie zawiódł dzielnicowego - 2008-12-09
Dzielnicowy miał przysłowiowego „nosa” kiedy w tracie obchodu swojego rejonu zauważył dwóch obcych mężczyzn, przebywających na terenie ruin pałacu w Zagrodnie.

Pałac w Zagrodnie na starej widokówce
więcej |
Zauroczyć turystę - 2008-12-05
W Muchowie (w Ośrodku Wypoczynkowym Pałacyk), malowniczo położonej miejscowości na Pogórzu Kaczawskim odbyła się konferencja pt. "Zauroczyć turystę - czyli jak rozwijać produkty turystyczne w Krainie Wygasłych Wulkanów".
więcej |

strony: [1] [2] [3] [4] [5] [6] [archiwum newsów]

POLECAMY

Na tropach dawnego górnictwa
Gór i Pogórza Kaczawskiego


ZŁOTO
ABC poszukiwacza

 
© 2003 goldcentrum.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.
engine powered by jPORTAL 2